Juan Pedro Lanzani

Prviot makedonski forum za Juan Pedro Lanzani
 
HomePortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Pravila za postavuvanje na muzika

Go down 
АвторПорака
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Pravila za postavuvanje na muzika   Саб Јан 03, 2009 5:18 am

1. Секоја серија, филм и теленовела има своја тема и во нив се ставаат линковите за симнување на песните (НЕ во темата за коментари и барања).

2. Во темата со песни може да се остваат само линкови, не смеат да се оставаат коментари (за сите желби и коментари предвидена е тената КОМЕНТАРИ, БАРАЊА И ПРЕПОРАКИ).

3. Ако поставувате некоја песна, одберите host на која песната ќе може да стое некое подолго време (заради тоа се препорачуваат 4shared или Divshare на кои е потребно да се отворат само сопствен профил и тогаш песните траат се додека трае и вашиот профил).

4. Кога поставувате, ако најдете поставите и текст од песната.

5. Кај поставувањето на линкот во делот во кој треба да го напишете текстот на линкот напишете: DOWNLOAD.

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
 
Pravila za postavuvanje na muzika
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Juan Pedro Lanzani :: Razno :: Download-
Отиди до: