Juan Pedro Lanzani

Prviot makedonski forum za Juan Pedro Lanzani
 
HomePortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Dobrodojdovte

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 3:22 am

Dobrodojdovte na prviot makedonski forum za Juan Pedro Lanzani
tuka mozete da ni se predstavite

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dammy :]

avatar

Број на мислења : 32
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:20 am

Здраво јас сум Деми и имам 12,5 години.Многу ги сакам Ангели а исто така и Тиаго ми е еден од поомилените! p5,l5p5l,p
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:44 am

dobrodojde demi

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simona

avatar

Број на мислења : 16
Join date : 2009-01-02
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:48 am

Здраво јас сум Симона, имам 12 ипол години, Педро е еден од моите омилени актери, и супер е форумов нинче!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:48 am

tnx i dobrodojde simona
hehe

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dammy :]

avatar

Број на мислења : 32
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:55 am

Фала..добредојде симона
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:58 am

no problem 6565

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e

avatar

Број на мислења : 15
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:58 am

Zdravo jas sum Dijana imam 12 godini.Forumot e super go obozavam Tiago!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dammy :]

avatar

Број на мислења : 32
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:59 am

Доредојде Дијанче!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 7:59 am

dobrodojde dijan4e

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e

avatar

Број на мислења : 15
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:01 am

fala
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:02 am

nema na sto 6565 6565

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simona

avatar

Број на мислења : 16
Join date : 2009-01-02
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:05 am

тнх за добредојдововото хахах и добредојде дијанче
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:08 am

nisto
poveli i drug pat

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:33 am

Bienvenidas

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
Elisa

avatar

Број на мислења : 61
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:41 am

Здраво!
Јас сум Елиса.Имам 13 години.Од Струмица сум.
Питер го обожавам премногуp5,l5p5l,p
Иначе форумот е супер!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:43 am

dobrodojde Like a Star @ heaven

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:44 am

dobrodojde elisa i drago mi e deka ti se dopaga forumov

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sanja

avatar

Број на мислења : 28
Join date : 2009-01-02
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:49 am

Jas sum Sanja i sum od Strumica imam 13 godini i mnogu mi se dopaga forumot bidejki najomilen glumec mi e Pitter
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:52 am

dobrodojde sanja i drago mi e deka ti se dopaga forumov

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:53 am

dobrodojde

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
Rockstar

avatar

Број на мислења : 2
Join date : 2009-01-02
Age : 26

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:55 am

Jas sum Simona, imum 16 godini... super e forumut Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:56 am

dobrodojde milo mi e so ti se dopaga

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 8:56 am

fani15 напиша:
dobrodojde milo mi e so ti se dopaga

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bube

avatar

Број на мислења : 35
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   Пет Јан 02, 2009 9:31 am

zdravo jas sum Bube imam 12 god. i forumov e super
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Dobrodojdovte   

Вратете се на почетокот Go down
 
Dobrodojdovte
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Juan Pedro Lanzani :: Forum :: Dobrodojdovte-
Отиди до: