Juan Pedro Lanzani

Prviot makedonski forum za Juan Pedro Lanzani
 
HomePortalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 So kogo sakate da bide Thiago???

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next

So kogo sakate da bide Thiago?
1.Mar
77%
 77% [ 10 ]
2.Jazmin
23%
 23% [ 3 ]
3.Tefi
0%
 0% [ 0 ]
4.Melodi
0%
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 13
 

АвторПорака
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 6:58 am

So kogo sakate da bide thiago vo angeli?

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
Dammy :]

avatar

Број на мислења : 32
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 7:24 am

Јас сакам со Мар..хх
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 7:49 am

jas sakam da bide so Jasmin

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simona

avatar

Број на мислења : 16
Join date : 2009-01-02
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:11 am

јас сакам со мар, ама и многу сакам да биде со јасмин, зашто и двајцата се многу убави и баш сакам да бидат заедно ама е невозможно ама убав пар е и со мар
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:12 am

zoso nevozmozno
mozda vo treta sezona ke bida

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simona

avatar

Број на мислења : 16
Join date : 2009-01-02
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:15 am

епа од кај да знам зошто невозможно хахахах прашај го крис морена зашто ја напраил така хахах а може ке бидат во трета сезона зш нели нешо тијаго ја порајгаше хазмин ама незнам кој ми кажа дека на крај ке биле мар и тијаго
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e

avatar

Број на мислења : 15
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:16 am

Jas sakam da bide so Mar bidejki se preubav par!
a moze i so Jazmin
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:16 am

ama i i vikase smiri se ljubov moja
a moze i da ne sum slusanala dobro
gledav klipce

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elisa

avatar

Број на мислења : 61
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:46 am

со мар преубави се и двајцата и си одговараат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:48 am

da ama dobar par bi bile i so jaz

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:57 am

fani a ti za kogo glasase?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 8:57 am

za mar

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 9:02 am

aaaaaaa
jas mislev ke glasas za jasmin

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 9:03 am

pa se mislev ama ...

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 9:06 am

ok
kako sakas

a koj togas glasase za jasmin?

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Bube

avatar

Број на мислења : 35
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 9:38 am

јас сега гласав за ЈАСМИН
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 9:41 am

taka treba
hehe

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 10:33 am

jas se zafrknav sto glasav za mar ali aj

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 10:46 am

pred da go dades svojot glas treba dobro da razmislis 6565 6565

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 10:48 am

6565

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
Elisa

avatar

Број на мислења : 61
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 12:38 pm

зашо се зафркна па со јасмин никој пат нема да биде затоа што никој пат не е ни бил
така да може и нетреба да ја има во анкетата али добро вие како си сакате
l,pl,8p9,l9p
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Tea

avatar

Број на мислења : 6
Join date : 2009-01-02

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 12:59 pm

so Mar
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
nin4e
Admin
avatar

Број на мислења : 172
Join date : 2009-01-01

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Пет Јан 02, 2009 1:51 pm

znaev
hehehe se zezam ama predpostavuvav
6565

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sanja

avatar

Број на мислења : 28
Join date : 2009-01-02
Age : 23

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Саб Јан 03, 2009 4:52 am

ne e loso i so jasmin da bide posto nego ja sakam ama poveke sakam so Mar zatoa glasav za Mar
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
fani15
Admin
avatar

Број на мислења : 189
Join date : 2009-01-01
Age : 23
Местолокација : Con Thiago en Buenos Aires

ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   Саб Јан 03, 2009 5:00 am

i jas

_________________

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://juanpedrolanzani.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: So kogo sakate da bide Thiago???   

Вратете се на почетокот Go down
 
So kogo sakate da bide Thiago???
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Juan Pedro Lanzani :: Juan Pedro Lanzani :: Razgovori-
Отиди до: